.

OFERTA BIBLIOTEKI DLA UKRAIŃCÓW

Щиро запрошуємо вас переглянути фільм, у якому Юлія Алєксєєва представить пропозицію Муніципальної публічної бібліотеки в Хощно.
Запрошуємо

POMOC DLA UKRAINY

Po ataku Rosji na Ukrainę bibliotekarze w Polsce, tak jak i inne organizacje solidaryzują się z naszymi sąsiadami. Także i my pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie łączymy się we wsparciu naszych koleżanek i kolegów. Dlatego w miejscu tym, będziemy udostępniać informacje o tym, w jaki sposób można pomóc Ukraińcom broniącym kraj oraz uchodźcom, którzy przybywają do Polski.


Dodajmy, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie przyłączyła się do akcji Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich #ZbibliotekarzamiUkrainy. Inicjatywa ta powstała jako wyraz solidarności z narodem ukraińskim w walce o prawo do wolności i samostanowienia, a jej celem jest realne wsparcie ukraińskich bibliotekarzy, ale również pomoc wszystkim osobom z Ukrainy, które w ostatnich dniach przybyły do Polski.
Niebawem na stronie SBP w zakładce #ZbibliotekarzamiUkrainy pojawią się informacje dotyczące form wsparcia ze strony polskich bibliotek.


Jednocześnie informujemy o udostępnieniu komputerów z dostępem do internetu.


Aktualnie tworzymy ofertę integracyjno-edukacyjną dla mieszkających w naszym powiecie Ukraińcom.


Poniżej znajdują się linki do książek w języku ukraińskim zarówno dla dzieci, jak i dorosłych:


Firma Empik oferuje dostęp do bezpłatnych rozmówek polsko-ukraińskich z wydawnictwa „PONS”, z kolei wydawnictwo Edgard serwuje nam zestaw kilku plików.


Apel SBP w sprawie pomocy dla Ukrainy: kliknij tutaj.


  • Fundacje i organizacje zbierają zarówno środki finansowe, jak i materialne. Wszystko trafi na pomoc humanitarną, zakup materiałów medycznych i higienicznych, zapewnienie bezpiecznych schronień i nie tylko. Część zostanie przekazana do lokalnych organizacji pomocowych na Ukrainie. Kliknij tutaj.

Total Page Visits: 1197 - Today Page Visits: 3