Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie
Maj 25 2018 07:23:23
Nawigacja
Strona Główna
Aktualności
Przetargi

O nas
Adresy, telefony
Historia
Godziny otwarcia
Statut
Regulamin
Filie biblioteczne
Biblioteki w Powiecie

Zbiory
Oddział dla Dorosłych
Oddział dla Dzieci

Nowości
Nowości

Artykuły
Galeria
Losowe Zdjcie
w Reczu
w Reczu
Grzegorz Kasdepke czerwiec 2009
Fundacja Orange

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Zegar & Kalendarz
„ŻOŁNIERZE WYKLĘCI”
FILIA PUBLICZNA

Marzec to idealny czas na przypomnienie sobie o niezłomnych bohaterach Polski. Bohaterach, dla których wojna nie zakończyła się w roku 1945, gdy Polska została podporządkowana okupantowi sowieckiemu. Podczas spotkania w Filii Publicznej uczniowie klas VI SP Nr 1 w Choszcznie mieli możliwość spotkania i dyskusji z Panem Maciejem Fryczem historykiem ze szczecińskiego Oddziału IPN, który w ciekawy sposób przedstawi losy wybranych Żołnierzy Wyklętych.

Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż

Dodane przez bibliotekarz1 dnia marzec 19 2018 16:31:210 Czytań - Drukuj
„ADA JUDYTKA I ZAGINIONY TAŁES”
FILIA PUBLICZNA

13-14 marca uczniowie klas IV brali udział w zajęciach bibliotecznych „Ada Judytka i zaginiony tałes … o wielokulturowości w bibliotece”. Spotkanie było inspirowanie opowiadaniem Agnieszki Suchowierskiej „Ada Judytka i zaginiony tałes” . Ada Judytka właśnie skończyła dziesięć lat i mieszka z rodzicami w Białymstoku. Szykują się do święta Rosz Haszana i z tej okazji Ada wypytuje swoich przyjaciół z klasy o ich zwyczaje noworoczne. Niestety pewnego dnia gubi tałes i… Ta książka pokazuje, że każdy jest inny, a jednocześnie tak bardzo podobny do wszystkich. Uświadamia także, że Polska to prawdziwy tygiel kulturalno-obyczajowy. Spotkanie, które odbyło się w bibliotece dotyczyło zwyczajów, religii i kuchni żydowskiej. Rozmawialiśmy o tym, kim są Żydzi, staraliśmy się w jakiś sposób opisać, uporządkować i zweryfikować nasze skojarzenia z Żydami.Dodane przez bibliotekarz1 dnia marzec 15 2018 10:11:03Czytaj więcej 181 Czytań - Drukuj
Kształcenie permanentne bibliotekarzy
Współczesne biblioteki są niepodobne do tych znanych jeszcze przed kilkunastu laty. Bibliotekarze, aby sprostać oczekiwaniom dzisiejszego czytelnika i użytkownika, cały czas się dokształcają i doskonalą swoje umiejętności poprzez udział w licznych kursach i szkoleniach.


Dodane przez HKluczewska dnia marzec 10 2018 11:48:25Czytaj więcej 94 Czytań - Drukuj
Propozycja dla poetów

Dodane przez HKluczewska dnia marzec 09 2018 10:58:290 Czytań - Drukuj
„WIOSENNE SPOTKANIA W BIBLIOTECE”
W marcowe przedpołudnie Oddział dla Dzieci MBP w Choszcznie odwiedziły 6-latki z Publicznego Przedszkola nr 1 w Choszcznie. Marzec to miesiąc w którym nieśmiało, powoli zaczyna przychodzić do nas wiosna. Chociaż pogoda jest jeszcze bardzo kapryśna cała przyroda budzi się z zimowego snu. Dni mamy coraz dłuższe, słońce coraz śmielej przebija się z za chmur, pojawią się pierwsze kwiaty a z ciepłych krajów powoli zlatują ptaki dając nam znać, że skończyło się zimowe leniuchowanie. Wiosna to pora dużych zmian zarówno w świecie zwierząt, jak i ludzi.


Dodane przez bibliotekarz1 dnia marzec 08 2018 13:31:33Czytaj więcej 98 Czytań - Drukuj
Spotkanie z twórcą GROMU

Relacja filmowa ze spotkania TUTAJ

Zobacz także:

Spotkanie autorskie w Bibliotece
oraz
"Odważni żyją, ostrożni trwają"

Dodane przez HKluczewska dnia marzec 07 2018 16:00:210 Czytań - Drukuj
Zapraszamy na spotkanie z choszczeńską poetką

Dodane przez HKluczewska dnia marzec 05 2018 14:26:480 Czytań - Drukuj
Marcowa wizyta przedszkolaków z Korytowa
W marcowy poranek Oddział dla Dzieci MBP w Choszcznie odwiedziły przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Korytowie. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece, dlatego tym bardziej z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Jak zwykle największym zainteresowaniem cieszył się Kącik Malucha, w którym każdy znalazł coś dla siebie.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia marzec 01 2018 16:17:440 Czytań - Drukuj
"Amelia i Kuba" Rafała Kosika na lutowym spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu ksiązki
28 lutego w Oddziale dla Dzieci naszej biblioteki odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem klubowicze poznali Amelię, Kubę i ich super inteligentne rodzeństwo. Bardzo mądra, obfitująca w przygody książka Rafała Kosika opowiadająca o ważnych sprawach małych ludzi. Pokazuje jak „mali” radzą sobie z problemami , przywracając wiarę w to, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. Świetny humor, przezabawne przygody –Rafał Kosik sprawia, że dzieci czytają. Polecamy!

Dodane przez bibliotekarz1 dnia marzec 01 2018 14:41:220 Czytań - Drukuj
Lutowe spotkania w bibliotece
„Zimowe spotkania w Bibliotece” dobiegły końca. W miesiącu lutym odbyło się 8 spotkań, w których uczestniczyło 141 dzieci. W zajęciach literackich wykorzystano opowiadania i wiersze Renaty Urbańskiej, karty narracyjno-obrazkowe do teatrzyku Kamishibai, baśń „Królowa Śniegu w opracowaniu Doroty Skwark, oraz utwory muzyczne z płyty „Piosenki na wyciągnięcie ręki”. Na wiosenne spotkania zapraszamy już w marcu.Dodane przez bibliotekarz1 dnia luty 28 2018 13:20:470 Czytań - Drukuj
DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
FILIA PUBLICZNA

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego świętowaliśmy razem z uczniami klas I SP Nr 1 w Choszcznie. Kalambury, łamańce językowe i składanki literowe przyniosły wiele radości wszystkim uczestnikom spotkania. Atrakcją czytelniczą tego dnia było czytanie wierszy polskich pisarzy dla najmłodszych. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil dzieci otrzymały Dyplom Badaczy Języka Polskiego.

Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż

Dodane przez bibliotekarz1 dnia luty 22 2018 14:00:170 Czytań - Drukuj
Strona 4 z 75 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kontakt
Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Wolności 13
73-200 Choszczno
tel.0957652239
mbp_choszczno@op.pl
Katalogi

MBP i Filia w Choszcznie
katalog online
Kartoteki

MBP i Filia w Choszcznie
kartoteka online
Ibuk Libra

Funkcje platformy IBUK Libra
Rejestracja i logowanie dla posiadaczy kodów PIN Libra
Osobista p�ka myIBUK
Dezyderatka
Zaproponuj książkę

1901693 Unikalnych wizyt