Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie
Maj 25 2018 07:25:35
Nawigacja
Strona Główna
Aktualności
Przetargi

O nas
Adresy, telefony
Historia
Godziny otwarcia
Statut
Regulamin
Filie biblioteczne
Biblioteki w Powiecie

Zbiory
Oddział dla Dorosłych
Oddział dla Dzieci

Nowości
Nowości

Artykuły
Galeria
Losowe Zdjcie


Rok Herberta
Fundacja Orange

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Zegar & Kalendarz
„NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU”
FILIA PUBLICZNA

Jak co roku w Filii Publicznej miesiąc kwiecień jest czasem propagowania wiedzy na temat autyzmu i obchodów „Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu”. W dniach 10-12. kwietnia br., Filia Publiczna wzięła udział w akcji edukacyjnej Fundacji SYNAPSIS i Fundacji Orange „Poznaj Marię, dziewczynkę, która lubi mieć plan”. Spotkanie było inspirowane książką „Maria i ja” Miguela Gallardo i Marii Galardo, a jego adresatami byli uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z tematyką autyzmu i uwrażliwieniem uczestników zajęć na osoby ze spektrum autyzmu.


Dodane przez bibliotekarz1 dnia kwiecie 11 2018 14:50:060 Czytań - Drukuj
WIOSENNE SPOTKANIA W BIBLIOTECE
Po długiej zimie nadchodząca wiosna sprawia ogromną radość nie tylko ludziom, ale również zwierzętom. Przygotowania do wiosennych zmian doskonale możemy obserwować w lesie, gdzie najwięcej zamieszania robią ptaki szukając odpowiednich miejsc na założenie gniazd. Do życia budzą się zwierzęta, wychodząc ze swoich kryjówek ciekawie przyglądają się jak z każdym dniem las zmienia swoje oblicze. 9 kwietnia w wiosenny, słoneczny poranek Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie odwiedziły 4-latki z Publicznego Przedszkola nr 1. W trakcie zajęć w oparciu o opowiadanie Renaty Urbańskiej „Leśne Przedszkole” dzieci poznały przygody „leśnych maluchów”.

13 kwietnia 2018 roku bibliotekarki z Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie po raz kolejny odwiedziły grupę sześciolatków w Przedszkolu nr 1 czytając im wiosenne opowieści.Dodane przez HKluczewska dnia kwiecie 11 2018 12:53:52Czytaj więcej 77 Czytań - Drukuj
„W KSIĄŻCE MAŁE JEST PIĘKNE”
FILIA PUBLICZNA
W Filii Publicznej jak co roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, którego głównym celem jest promowanie literatury dla dzieci i grafiki dla najmłodszego czytelnika. Nasze zajęcie nosiły tytuł „W magicznie krainie Hansa Christiana Andersena”. Podobnie jak w poprzednich latach spotkanie miało nietypowy charakter. Uczniowie po obejrzeniu prezentacji multimedialnej na temat Hansa Christiana Andersena brali udział w konkursie dotyczącym twórczości pisarza. Dla zwycięskiej grupy przewidziana była nagroda książkowa ufundowana przez Księgarnię „Pegaz” w Choszcznie, za co serdecznie dziękujemy Państwu Marii i Tomaszowi Mińskim!
Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż

Dodane przez bibliotekarz1 dnia kwiecie 06 2018 17:08:13Czytaj więcej 112 Czytań - Drukuj
Nowości Oddziału dla Dzieci

Dodane przez bibliotekarz1 dnia marzec 30 2018 12:53:490 Czytań - Drukuj
WIELKANOC W SZWECJI I W POLSCE
FILIA PUBLICZNA

Co kraj to obyczaj – to stare przysłowie można odnieść nie tylko do codziennych ludzkich zwyczajów, ale również do tradycji świątecznych. Dlatego razem z klasami III SP Nr 1 w Choszcznie sprawdziliśmy, jak Wielkanoc obchodzona jest w Szwecji. Odpowiedzieliśmy na pytania : czy w Szwecji również malujemy jajka?, czy grzeczne dzieci odwiedza Zajączek?
Spotkanie inspirowane było książką A. Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. Wspólnie odczytaliśmy rozdział „Wielkanoc w Bullerbyn” oraz wiersz M. Konopnickiej „Jak to będzie?”. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną „Święta Wielkanocne w Szwecji”. Poprzez różne zadania uczniowie porównywali polskie zwyczaje świąteczne ze zwyczajami w Szwecji. Na koniec w grupach dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające tradycyjne szwedzkie Wielkanocne Czarownice.

Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż

Dodane przez bibliotekarz1 dnia marzec 28 2018 11:39:000 Czytań - Drukuj
Wielkanoc 2018

Dodane przez HKluczewska dnia marzec 26 2018 11:51:420 Czytań - Drukuj
Filip Łobodziński 26 kwietnia 2018
Filip Łobodziński w trasie z "Tarantulą" Boba Dylana.


Nasza biblioteka będzie ostatnim przystankiem po Sopocie, Gdańsku i Bydgoszczy.

Poza wyborem tekstów piosenek Boba Dylana zebranych w tomie "Duszny kraj" prezentowana będzie również wydana niedawno w Polsce proza noblisty "Tarantula". Obie książki będzie można nabyć w trakcie spotkań w specjalnych cenach.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Dodane przez HKluczewska dnia marzec 24 2018 12:51:36Czytaj więcej 70 Czytań - Drukuj
Poetka z Choszczna proponuje
22 marca w Czytelni dla Dorosłych spotkali się miłośnicy poezji na spotkaniu autorskim z choszczeńską poetką Krystyną Kamińską, która niedawno wydała swój drugi autorski tomik poetycki.

Dodane przez HKluczewska dnia marzec 23 2018 13:28:390 Czytań - Drukuj
Marcowe spotkanie MDKK
Na marcowym spotkaniu MDKK klubowicze omawiali książkę Marcina Szczygielskiego „Za niebieskimi drzwiami”. Powieść pełna niesamowitych wrażeń odkrywająca baśniowy wymiar fantazji dwunastoletniego Łukasza.


Dodane przez HKluczewska dnia marzec 23 2018 13:22:15Czytaj więcej 61 Czytań - Drukuj
ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI
FILIA PUBLICZNA

21 marca Filia Publiczna z klasą III „e” SP Nr 1 w Choszcznie obchodziliśmy Światowy Dzień Poezji. Nasze tegoroczne zajęcia „Spotkanie ze Słoniem” były poświęcone znanemu i lubianemu poecie dla dzieci Julianowi Tuwimowi. Uczniowie poznali jego twórczość. Brali bardzo aktywny udział w zajęciach, układali rozsypanki, rozwiązywali zagadki i krzyżówki literackie.

Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż

Dodane przez bibliotekarz1 dnia marzec 23 2018 13:08:550 Czytań - Drukuj
TYDZIEŃ Z INTERNETEM 2018
„Wiadomości ze świata”


FILIA PUBLICZNA

Filia Publiczna po raz kolejny przyłączyła się do ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem (Get Online Week), której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy VI „d” SP Nr 1 w Choszcznie. Motywem przewodnim tegorocznej akcji jest krytyczne myślenie. Młodzież biorąca udział w kampanii, miała okazję przekonać się, że to, jak odbieramy i rozumiemy docierające do nas informacje o świecie, jest silnie związane z tym, gdzie żyjemy. Dowiedzieli się, że przekazy medialne, które do nas docierają, niekoniecznie opierają się na rzetelnych źródłach. Uczniowie wcielili się w rolę reporterek lub reporterów z redakcji serwisu internetowego „Wiadomości ze świata”. Musieli wykonać szereg zadań, które pomogły im w redagowaniu wiadomości.

Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż


Dodane przez bibliotekarz1 dnia marzec 21 2018 12:10:330 Czytań - Drukuj
Strona 3 z 75 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Kontakt
Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Wolności 13
73-200 Choszczno
tel.0957652239
mbp_choszczno@op.pl
Katalogi

MBP i Filia w Choszcznie
katalog online
Kartoteki

MBP i Filia w Choszcznie
kartoteka online
Ibuk Libra

Funkcje platformy IBUK Libra
Rejestracja i logowanie dla posiadaczy kodów PIN Libra
Osobista p�ka myIBUK
Dezyderatka
Zaproponuj książkę

1901718 Unikalnych wizyt