NAGRODY

 Szanowni Państwo,

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie to miejsce, które tworzymy z myślą o mieszkańcach naszego powiatu i nie tylko. To dla nich od ponad 70 lat rozwijamy się podnosząc zarówno kompetencje, jak i warunki lokalowe, czy też poszerzając ofertę, sukcesywnie dostosowując się do europejskich standardów bibliotecznych. Byliśmy za to wielokrotnie nagradzani, a od 2014 roku cieszymy się zmodernizowaną, spełniającą współczesne trendy architektury bibliotecznej, dostosowaną do wymagań również do osób niepełnosprawnych biblioteką.
Przypomnijmy, że już we wspomnianym roku Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie, między innymi za komputeryzację procesów bibliotecznych została uznana za najlepszą bibliotekę województwa zachodniopomorskiego.
Zaś rok wcześniej otrzymaliśmy tytuł Biblioteki Roku (fot. statuetki, z której jesteśmy bardzo dumni!). Dodatkowo troje naszych pracowników wyróżniono tytułem Bibliotekarza Roku. W 2015 roku nasz Czytelnik otrzymał tytuł „Najaktywniejszego Czytelnika Zachodniopomorskiego Konsorcjum Bibliotek IBUK Libra”. W ciągu roku logował się 668 razy otwierając 80776 stron, spędzając dzięki naszej bibliotece 495 godzin na obcowaniu z książkami w IBUK Libra.
W 2018 roku, doceniając nasze działania Biblioteka Narodowa zaprosiła nas do udziału w projekcie „e-usługa OMNIS”, finansowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach Działania 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych” II osi priorytetowej Programu Polska Cyfrowa 2014-2020.

192total visits,1visits today