AKTUALNOŚCI

„MISTRZOWIE MAŁYCH FORM O WIELKICH UCZUCIACH”, czyli Narodowe Czytanie 2019

W sobotni wieczór (7 września), blisko siedemdziesięciu choszcznian spotkało się w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej, by wspólnie, przy blasku świec, przeczytać i wysłuchać choszczeńskiej interpretacji polskich nowel. Podobnie jak w ubiegłym roku, przygotowała ją ANNA STETKIEWICZ z Biblioteki Klubu Wojskowego 12 Brygady Zmechanizowanej.  Była to podróż przez kilka epok. Jak… Czytaj dalej

Promocja książki Sławomira Gizińskiego

13 września Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie oraz Choszczeński Dom Kultury zapraszają do Kawiarenki Artystycznej na promocję książki „W cieniu dział, radarów i rakiet” autorstwa Sławomira Gizińskiego. Spotkanie odbędzie się w sali baletowej ChDK o godzinie 18.30. Wstęp wolny.

Narodowe Czytanie 2019

W sobotę (7 września) zapraszamy do Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie. Dokładnie o godzinie 18.00, przy blasku świec zainaugurujemy kolejną edycję Narodowego Czytania. Tym razem będziemy czytać fragmenty nowel, które tradycyjnie opracowała ANNA STETKIEWICZ z Biblioteki Klubu 12. Brygady Zmechanizowanej w Choszcznie. Dodajmy, że wspomniana instytucja współorganizuje z nami… Czytaj dalej

Spotkanie z książką i pisarzem PAWŁEM BERĘSEWICZEM

6 września zapraszamy na spotkanie z PAWŁEM BERĘSEWICZEM, autorem opowiadań powieści i wierszy dla dzieci. Zaczynamy o godzinie 17.00 w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie. Spotkanie kierowane jest do całych rodzin, a w szczególności dzieci w wieku 6+. Wstęp wolny.

Wystawa „Historia Choszczna zapisana w fotografii”

Jeśli chcielibyście zobaczyć jak niegdyś wyglądał choszczeński dworzec PKS, albo zajrzeć na budowę nieistniejącego już amfiteatru na Miejskiej Górze, zapraszamy do holu naszej biblioteki. Właśnie otworzyliśmy wystawę „Historia Choszczna zapisana w fotografii”. Przygotowała ją nasza koleżanka, Ewa Zajkowska. Z a p r a s z a m y .

Historie jednego zdjęcia

Przedstawiamy Państwu fotografię wykonaną w 1954 roku w ówczesnym budynku  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie. Zobaczymy na niej młodzież i dorosłych, w towarzystwie pisarki Marii Dąbrowskiej, która wówczas odwiedziła nasze miasto i naszą instytucję. Dla biblioteki była to wyjątkowa chwila. Ponieważ żadna z nas bibliotekarek nie uczestniczyła w tym spotkaniu, chciałybyśmy przywołać wspomnienia z tamtego… Czytaj dalej

Zmiana godzin pracy

Drodzy Czytelnicy,informujemy, że w okolicy Święta Bożego Ciała zmieniamy godziny pracy biblioteki.I tak, 20 czerwca (Boże Ciało) biblioteka jest zamknięta. Zaś 21 czerwca (w piątek) pracujemy od 9.00 do 17.00.

W środę pracujemy od 15.00.

Drodzy Czytelnicy, 12 czerwca (środa) choszczeńscy bibliotekarze szkolą się dla Was. Dlatego przypominamy, że tego dnia biblioteka będzie czynna w godzinach od godz. 15.00 do 19.00. Za utrudnienia przepraszamy i po południu do nas zapraszamy.