.

Filia Publiczna laureatem ogólnopolskiego konkursu „Czytam sobie w bibliotece. Moje miejsce – moja wolność!”.

Z radością informujemy, że nasza  biblioteka, a dokładnie jej Filia Publiczna, którą kieruje Izabela Szczyż została laureatem ogólnopolskiego konkursu „Czytam sobie w bibliotece. Moje miejsce – moja wolność!”.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu zajęć dla dzieci, celebrujących rocznicę odzyskania niepodległości, inspirowanych jedną z czterech książek Wydawnictwa Egmont z serii „Czytam sobie z kotylionem”.

Pani Iza do przeprowadzenia zajęć wybrała książkę Angeliki Kuźniak „O Zofii. co zbierała kolory”, a więc historię życia wybitnej polskiej malarki Zofii Stryjeńskiej, pokazującą młodym czytelnikom, że ciężką pracą i determinacją można osiągnąć to, do czego się dąży. Bibliotekarka do akcji  zaprosiła również Jolantę Ziółkowską i Justynę Bzową z Klubu Plastyka „Impresja” w Choszcznie, które opowiedziały  o technice malarskiej, którą posługiwała się malarka. Relację z wydarzenia znajdziecie  T U T A  J.

Jeszcze raz gratulujemy naszej koleżance oraz jej gościom ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie, którzy wzięli udział w akcji. Brawo.

Total Page Visits: 2105 - Today Page Visits: 2